FANDOM


(Nie pokazano 7 wersji utworzonych przez 6 użytkowników)
Linia 2: Linia 2:
 
| obraz = Łukasz Wojciechowski.png
 
| obraz = Łukasz Wojciechowski.png
 
| płeć = Mężczyzna
 
| płeć = Mężczyzna
| urodziny = 9 września 1993 (20 lat)
+
| urodziny = 9 września 1993
 
| śmierć =
 
| śmierć =
 
| rodzina = [[Marta Wojciechowska]] (matka) <br /> [[Norbert Wojciechowski]] (ojciec; nie żyje) <br /> [[Anna Wojciechowska]] (siostra)
 
| rodzina = [[Marta Wojciechowska]] (matka) <br /> [[Norbert Wojciechowski]] (ojciec; nie żyje) <br /> [[Anna Wojciechowska]] (siostra)
Linia 8: Linia 8:
   
 
[[Barbara Mostowiak]] (babcia)
 
[[Barbara Mostowiak]] (babcia)
  +
Kazimierz Wojciechowski(dziadek)
 
| przydomek =
 
| przydomek =
 
| zawód = Student medycyny
 
| zawód = Student medycyny
| pierwszy odcinek =
+
| pierwszy odcinek = 1
 
| ostatni odcinek =
 
| ostatni odcinek =
| aktor = [[Franciszek Przybylski]] (2000-2006) <br /> [[Adrian Żuchewicz]] (od 2006)
+
| aktor = [[Franciszek Przybylski]] (2000-2006) <br /> [[Adrian Żuchewicz]] (2006-2014)<br /> [[Jakub Józefowicz]] (od 2019)
 
}}
 
}}
 
'''Łukasz Wojciechowski''' to fikcyjna postać, bohater serialu ''[[M jak miłość]]''.
 
'''Łukasz Wojciechowski''' to fikcyjna postać, bohater serialu ''[[M jak miłość]]''.

Wersja z 08:32, sty 18, 2020

Łukasz Wojciechowski
Łukasz Wojciechowski
Płeć Mężczyzna
Urodziny 9 września 1993
Rodzina Marta Wojciechowska (matka)
Norbert Wojciechowski (ojciec; nie żyje)
Anna Wojciechowska (siostra)

Lucjan Mostowiak (dziadek)

Barbara Mostowiak (babcia) Kazimierz Wojciechowski(dziadek)

Zawód Student medycyny
Poza sceną
Pierwszy odcinek 1
Aktor Franciszek Przybylski (2000-2006)
Adrian Żuchewicz (2006-2014)
Jakub Józefowicz (od 2019)

Łukasz Wojciechowski to fikcyjna postać, bohater serialu M jak miłość.

Biografia

Łukasz jest owocem związku sędzi Marty Mostowiak i byłego ministra Norberta Wojciechowskiego. Po jego narodzeniu w 1993 roku, ojciec się go wyrzekł i wyjechał za granicę. Marta postanowiła, że Łukasz nigdy nie dowie się kto jest jego ojcem. Przez całe jego dzieciństwo mówiła mu, że jego ojciec nie żyje.

Fabuła

W momencie rozpoczęcia akcji serialu Łukasz chodził do szkoły podstawowej. Nie był świadomy tego, że jego ojciec żył. Według Marii, po narodzinach Łukasz walczył o życie, a wtedy Norbert zaprzeczył, że jest jego ojcem i nie zgodził się oddać mu krwi. Łukasz na szczęście przeżył, a Marta po tym jak jej partner zniknął z jej życia, wmówiła synowi, że jego ojciec zmarł.

Spokojne życie Marty i Łukasza zostało zakłócone, gdy Marta oglądając telewizję dowiedziała się o powrocie do Polski Norberta, który był już znanym ministrem. Wówczas Marta spotykała się z Jackiem Mileckim, którego Łukasz akceptował jako partnera matki. Dziennikarze zaczęli się interesować życiem prywatnym Wojciechowskiego. Media szybko zaczęły pisać o tym, że ma nieślubne dziecko. Łukasz przypadkowo przeczytał jeden z artykułów w gazecie i uciekł z domu w poszukiwaniu ojca. W tym samym dniu Marta, po rozmowie z siostrą Marią, postanowiła powiedzieć Łukaszowi prawdę o ojcu, gdyż nie chciała by jej syn dowiedział się o tym od obcych ludzi. Niestety było już za późno, gdyż Łukasz znał już prawdę. Chłopca szybko udało się odszukać.

Wkrótce Łukasz nawiązał z Norbertem dobry kontakt. Wojciechowski chcąc poprawić swój wizerunek w mediach chciał by ten otrzymał jego nazwisko. Gdy Marta się nie zgodziła, Norbert zaczął opracowywać intrygę za pomocą, której mógłby jej odebrać syna. Na szczęście do tego nie doszło. Marta wyszła za mąż za Jacka Mileckiego, a Norbert nadal widywał się z Łukaszem.

Pewnego dnia Norbert i Łukasz wyjechali razem za granicę. Przydarzył im się wypadek samochodowy. Norbert uratował Łukaszowi życie, ale sam został sparaliżowany od pasa w dół. Łukasz nigdy nie pogodził się z kalectwem ojca.

Łukasz zaprzyjażnił się z Klarą, studentką jego jca, która chciała się związać z Wojciechowskim. Po zniknięciu Klary z życia Norberta, Łukasz postanowił sprawić aby jego rodzice znów byli razem. W końcu dopiął swego. Marta i Norbert pobrali się, a Wojciechowska urodziła córkę, Anię. Pewnego dnia Łukasz wraz z Maćkiem, synem Rafała Lubomskiego wyjechał na kolonię na Mazury, której opiekunem był Jacek Milecki. Z winy Łukasza zdarzył się wypadek w wyniku, którego Maciek uderzył się w głowę i zapadł w śpiączkę. Na szczęście chłopak po kilku tygodniach się wybudził i wrócił do zdrowia.

Po śmierci Norberta w katastrofie lotniczej, Łukasz wraz z matką przeprowadził się do nowego mieszkania. Chodził już wówczas do liceum. Zaczął spotykać się z koleżanką z klasy, Gabrielą Lasotą, która przez kilka następnych lat była jego dziewczyną. Po ukończeniu liceum, Łukasz postanowił studiować medycynę. Rozstał się z Gabrysią i związał z Zuzą. Nowa dziewczyna początkowo nie darzyła łukasza uczuciem, ale to po kilku miesiącach się zmieniło. 

Łukasz przyjechał na wakacje do Warszawy i zaprosił swoją koleżankę, Karolinę Osiecką na przejażdżkę swoim motocyklem. Po drodze zdarzył się wypadek, w wyniku, którego dziewczyna zmarła. Łukasz nie był winny spowodowania wypadku, ale ojciec sprawcy, biznesmen Krupski, przekupił świadków aby zeznawali na korzyść jego syna. Łukaszowi groziło osiem lat więzienia. Na szczęścia, w ostatniej chwili, ojczym Łukasza Andrzej Budzyński, znalazł dowód niewinności pasierba. Łukasz został uniewinniony. Wyjechał wraz z Zuzą za granicę.

Filmy

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.