FANDOM


Łukasz Wojciechowski
Łukasz Wojciechowski
Płeć Mężczyzna
Urodziny 9 września 1993 (20 lat)
Rodzina Marta Wojciechowska (matka)
Norbert Wojciechowski (ojciec; nie żyje)
Anna Wojciechowska (siostra)
Zawód Student medycyny
Poza sceną
Aktor Franciszek Przybylski (2000-2006)
Adrian Żuchewicz (od 2006)

Łukasz Wojciechowski, wcześniej Mostowiak, to fikcyjna postać, bohater serialu M jak miłość.

Biografia

Łukasz jest owocem związku sędzi Marty Mostowiak i byłego ministra Norberta Wojciechowskiego. Po jego narodzeniu w 1993 roku, ojciec się go wyrzekł i wyjechał za granicę. Marta postanowiła, że Łukasz nigdy nie dowie się kto jest jego ojcem. Przez całe jego dzieciństwo mówiła mu, że jego ojciec nie żyje.

Fabuła

W momencie rozpoczęcia akcji serialu Łukasz ma 7 lat i chodzi do szkoły podstawowej. Nie jest świadomy tego, że jego ojciec żyje. Według Marii po narodzinach Łukasz walczył o życie, a wtedy Norbert zaprzeczył, że jest jego ojcem i nie zgodził się oddać mu krwi. Łukasz na szczęście przeżył, a Marta po tym jak jej partner zniknął z jej życia, wmówiła synowi, że jego ojciec zmarł.

Spokojne życie Marty i Łukasza zostało zakłócone, gdy Marta oglądając telewizję dowiedziała się o powrocie do Polski Norberta, który obecnie jest znanym ministrem. Wówczas Marta spotykała się z Jackiem Mileckim, którego Łukasz akceptował jako partnera matki. Dziennikarze zaczęli się interesować życiem prywatnym Wojciechowskiego. Media szybko zaczęły pisać o tym, że ma nieślubne dziecko. Łukasz przypadkowo przeczytał jeden z artykułów w gazecie i uciekł z domu w poszukiwaniu ojca. W tym samym dniu Marta, po rozmowie z siostrą Marią, postanowiła powiedzieć Łukaszowi prawdę o ojcu, gdyż nie chciała by jej syn dowiedział się o tym od obcych ludzi. Niestety było już za późno, gdyż Łukasz znał już prawdę. Chłopca szybko udało się odszukać.

Wkrótce Łukasz nawiązał z Norbertem dobry kontakt. Wojciechowski chcąc poprawić swój wizerunek w mediach chciał by ten otrzymał jego nazwisko. Gdy Marta się nie zgodziła, Norbert zaczął opracowywać intrygę za pomocą, której mógłby jej odebrać syna. Na szczęście do tego nie doszło. Marta wyszła za mąż za Jacka Mileckiego, a Norbert nadal widywał się z Łukaszem.

Pewnego dnia Norbert i Łukasz wyjechali razem za granicę. Zdarzył się wypadek samochodowy. Norbert uratował Łukaszowi życie, ale sam został sparaliżowany od pasa w dół. Łukasz nigdy nie pogodził się z kalectwem ojca.

Obecnie Łukasz studiuje medycynę. Jego obecną dziewczyną jest Zuza.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.