FANDOM


Andrzej Budzyński
Andrzej
Płeć Mężczyzna
Urodziny 17 listopada 1973
Rodzina Wanda Budzyńska (matka)
Nienazwany (ojciec)
Tadeusz Budzyński (wuj)

Piotr Bielak (syn)
Magdalena Marszałek (żona)

Zawód Adwokat
Poza sceną
Pierwszy odcinek Odcinek 637
Aktor Krystian Wieczorek

Andrzej Budzyński - to fikcyjna postać, bohater serialu M jak miłość.

Biografia Edytuj

Andrzej jest trzecim mężem sędzi Marty Mostowiak. Z zawodu jest adwokatem.

Osobowość Edytuj

Andrzej ma dobre relacje z Łukaszem Wojciechowskim i Anią Wojciechowską, czyli jego przybranymi dziećmi. On sam nie może mieć dzieci z Martą, ponieważ okazało się, że jego żona stała się bezpłodna. Najlepszym przyjacielem Andrzeja jest mecenas Adam Werner, z którym prowadzi kancelarię.

Fabuła Edytuj

Andrzej pojawił się w życiu Marty, doprowadzając do kryzysu w jej związku z Szymonem Gajewskim. Przez pewien czas obaj mężczyźni rywalizowali o względy kobiety. Marta ostatecznie wybrała Andrzeja. Nie była świadoma tego, że ten spotyka się z kilkoma kobietami jednocześnie. pewnego dnia złożyła partnerowi niezapowiedzianą wizytę i przyłapała go z jedną z jego znajomych. Postanowiła odejść od nowego partnera, ale szybko do niego wróciła. Andrzej po pewnym czasie zrozumiał, że Marta jest miłością jego życia i postanowił zerwać ze swoim dotychczasowym trybem życia. Przyznał się ukochanej, że na początku ich znajomości spotykał się także z innymi kobietami.

Wkrótce okazało się, że Marta stała się bezpłodna i nigdy więcej nie będzie mogła mieć dzieci. Andrzej nie odszedł od ukochanej i zapewnił ją, że pokocha jej dzieci, Anię i Łukasza, jak swoje własne. Marta i Andrzej długo zwlekali z decyzją o ślubie. Pewnej nocy Andrzej, na prośbę swojego przyjaciela Adama Wernera, odwiedził Agnieszkę Olszewską, aby wręczyć jej prezent od Wernera. Doszło między nimi, na krótko przed ślubem mężczyzny z sędzią, do zbliżenia. Andrzej, który był wtedy pod wpływem alkoholu, chciał o wszystkim zapomnieć. Nic jednak z tego nie wyszło, gdyż Agnieszka zaszła w ciążę. Dziecko prokurator miało wadę serca i wkrótce kobieta poroniła. Andrzej pobrał się z Martą i nie przyznał się jej do przedślubnej zdrady. Agnieszka także nic nie powiedziała Wojciechowskiej.

Pewnego dnia Adam Werner, któremu zależało na Agnieszce, domyślił się, że ona i Andrzej mieli romans. Między kolegami doszło do konfrontacji, a ich rozmowę usłyszała Marta, dowiadując się o zdradzie męża. Kobieta wyrzuciła męża z domu i w odwecie zdradziła go z Wiktorem Żakiem, którego poznała na wyjeździe integracyjnym. Andrzej robił wszystko aby odzyskać zaufanie i miłość żony. Gdy u córki Marty, Ani, wykryto guza mózgu, Andrzej chciał aby jej operację przeprowadził najlepszy chirurg w Polsce, Edmund Kazan. Wkrótce dowiedział się, że nie może on tego zrobić, gdyż jest szantażowany przez groźnych bandytów Jana Wojdasa. Andrzej poprosił swojego dłużnika, przestępcę Jarosława Jareckiego, aby podrzucił Wojdasowi narkotyki. Jarecki spełnił prośbę, dzięki czemu Wojdas trafił do więzienia, a Kazan mógł przeprowadzić operację pasierbicy Andrzeja, która zakończyła się sukcesem. Marta początkowo myślała, że Kazan przeprowadził operację dzięki Wiktorowi Żakowi, którego dobrze znał. Gdy dowiedziała się, że operacja odbyła się dzięki Andrzejowi, zrozumiała, że jej mężowi zależy na niej i na jej dzieciach. Wróciła do męża, dając mu drugą szansę.

Kłopoty Andrzeja nie skończyły się, gdyż w jego życiu pojawił się Krzysztof Holtz, prawa ręka siedzącego w więzieniu Wojdasa. Groził, że jeśli Andrzej nie wyciągnie Wojdasa z więzienia, to jego rodzinie stanie się krzywda. Andrzej wiedział, że nie ma żartów, gdyż wiedział już o tym, że bandyci zabili Jareckiego, który podrzucił im narkotyki. Andrzej doprowadził do uwolnienia Wojdasa. Ten odwdzięczył się mu, płacąc wysokie honorarium. Andrzej przeznaczył pieniądze na cele dobroczynne. Wojdas i Holtz zniknęli na pewien czas z życia Budzyńskich, a Marta pozostała nieświadoma kontaktów jej męża z mafią.

Wkrótce rodzinę Andrzeja znowu zaczął nachodzić Holtz. Bandyci, chcieli dotrzeć do Marty, aby zapewnić sobie korzystne dla nich wyroki. Andrzej początkowo spełniał polecenia gangsterów, ale jednocześnie zaczął gromadzić przeciwko Wojdasowi dowody. Gdy Holtz po raz kolejny zagroził, że rodzinie stanie się krzywda, Andrzej nie wytrzymał i zgłosił sprawę na policję. Wojdas trafił do więzienia, ale Holtz, który zdołał uciec za granicę, nasłał na rodzinę Łukasza bandytę. Zamaskowany mężczyzna włamał się do mieszkania Marty i rzucił się na Łukasza. Marta, używając broni, spłoszyła bandytę. Wkrótce Wojdas zmarł w więzieniu i kłopoty Budzyńskich z mafią się skończyły. Andrzej jednak, za złamanie tajemnicy zawodowej, został zawieszony w funkcji adwokata.

W czasie swoich kłopotów z mafią, Andrzej reprezentował Mostowiaków, którzy walczyli w sądzie o majątek z Jane Bufford. Gdy sąd kazał wypłacić Mostowiakom kuzynce 300 tysięcy złotych, Andrzej wpadł na pomysł aby wziąć kredyt, który cala rodzina będzie wpłacała wspólnie. Na szczęście do walki o majątek nie doszło, dzięki odnalezieniu testamentu Marii Mostowiak.

Kiedy Andrzej poszedł na badania krwi ze swoim przyjacielem Adamem okazało się że może być chory na białaczkę. Spisał testament, a podczas nieobecności żony, o mały włos nie zdradził jej z Sonią, matką koleżanki swojej przybranej córki. Andrzeja na niedoszłej zdradzie przyłapała żona. Gdy dowiedziała się, że może być chory na białaczkę, postanowiła dać mu szansę, pod warunkiem, że pójdzie z nią na terapię małżeńską. Wkrótce okazało się, że Andrzej jest zdrowy. 

CiekawostkiEdytuj

Rozpocznij dyskusję Dyskusje o artykule Andrzej Budzyński

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.