FANDOM


Anna Gruszyńska
Anna
Płeć Kobieta
Urodziny 10 lutego 1978
Rodzina Władysław Walisiak (ojciec: nie żyje)
Hanna Mostowiak (przyrodnia siostra; nie żyje)
Bogdan Gruszyński (szwagier)

Adam Werner (niedoszły narzeczony, partner)

Poza sceną
Aktor Tamara Arciuch

Anna Gruszyńska to fikcyjna postać, bohaterka serialu M jak miłość.

Biografia Edytuj

Jest siostrą przyrodnią Hanki, po jej śmierci opiekowała się Ulą i Natalią, a także rywalizowała z Ewą o względy Marka.

Fabuła Edytuj

Zabójstwo MężaEdytuj

Anna mieszkała za granicą i prowadziła wraz z mężem kawiarnię. Mąż, powszechnie szanowany przez otoczenie, w domu był tyranem, który znęcał się nad żoną. Pewnego dnia, Gruszyńska, broniąc się, zabiła go, za co trafiła na kilka lat do więzienia. Brat męża Anny, Bogdan Gruszyński postanowił pomścić śmierć brata i zniszczyć szwagierce życie.

Odszukanie SiostryEdytuj

Po wyjściu z więzienia, Anna postanowiła odszukać swoją przyrodnią siostrę, Hannę Mostowiak. Napisała w tym celu list do Pani Ludmiły, byłej dyrektorki domu dziecka, w którym wychowywała się Hanka. Ludmiła, która leżała wówczas na łożu śmierci, tuż przed śmiercią przekazała list Barbarze Mostowiak, teściowej Hanny. Barbara postanowiła nie mówić na razie Hance, że ma siostrę. Powiedziała jednak prawdę swojemu zięciowi, policjantowi Tomaszowi Chodakowskiemu, prosząc go jednocześnie by dowiedział się wszystkiego o Annie. Tomek odkrył, że Anna spędziła ostatnie lata w więzieniu na zabicie męża.

Tymczasem Anna szukając siostry, w końcu przyjechała do Grabiny. Barbara od razu ją poznała. Okłamała ją mówiąc jej, że nie wie gdzie Hanka teraz mieszka, gdyż ta jest teraz w separacji z mężem. Anna się nie poddała i pojechała na spotkanie z Arkadiuszem Nowackim, dyrektorem szkoły, w której Hanka jeszcze nie dawno pracowała. Ten powiedział jej, że kobieta przeprowadziła się do Warszawy.

Anna odnalazła Hannę i zamieszkała w tym samym bloku co ona. Nawiązała z nią dobry kontakt, ale nie powiedziała jej kim jest. Barbara, która dowiedziała się, że Anna mieszka blisko Hanki, spotkała się z kobietą i ostrzegła, że jeśli skrzywdzi jej synową, to gorzko tego pożałuje. Tymczasem Gruszyńską zaczął nachodzić szwagier, Bogdan. Powiedział on Hance, że Anna zabiła jego brata. Mostowiakowa spotkała się z Anną i zażądała od niej wyjaśnień. Gruszyńska powiedziała jej prawdę o tym dlaczego zabiła męża. Nie powiedziała jej jednak, że jest jej przyrodnią siostrą. Hanka postanowiła nadal się z nią przyjaźnić. 

Pewnego dnia Hankę w Warszawie odwiedził Nowacki. Zauważył Annę i rozpoznał w niej kobietę, która wcześniej pytała go gdzie mieszka Hanka. Powiedział o tym Mostowiakowem. Hanka spotkała się z Anną i kazała jej przyznać się kim jest i po co jej szukała. Anna w końcu wyznała, że jest jej siostrą. Hanka postanowiła przedstawić ją rodzinie. Zabrała ją w tym celu do Grabiny. Barbara zapowiedziała, że jej słowa z ostatniej rozmowy są nadal aktualne.

Śmierć SiostryEdytuj

Hanka pomogła Annie, która założyła własną kawiarnię, pozbyć się Bogdana. Naraziła się tym na gniew mężczyzny. Bogdan zażądał od Gruszyńskiej pieniędzy w zamian za zniknięcie z jej życia. Anna, mając go już dość, spełniła jego żądanie. Pojechała do Suwałk i wręczyła szwagrowi pieniądze. Poprosiła Hankę by po nią przyjechała. W drodze powrotnej do domu kobietom zdarzył się wypadek samochodowy, po którym Hanka zmarła. Barbara i przez pewien czas Marek obwiniali Annę za jej śmierć. Anna po pewnym czasie zbliżyła się do Mostowiaków, zajmują się Natalią i Ulą. Zaproponowała też Markowi białe małżeństwo, ale ten odrzucił jej propozycję.

Romans z MarkiemEdytuj

Gruszyńska zaprzyjaźniła się z pracownikiem schroniska dla bezdomnych, Jerzym, ale ta znajomość nie przerodziła się w nic więcej. Następnie wdała się w romans z Markiem. Ten jednak związał się z Ewą, swoją koleżanką z dzieciństwa. Przez pewien czas Mostowiak spotykał się z dwiema kobietami naraz. Ostatecznie wybrał jednak Ewę. Zazdrosna Anna okłamała go mówiąc mu, że jest z nim w ciąży. Prawda jednak szybko wyszła na jaw. 

Anna obecnie mieszka z córką Marka, Ulą. Traktuje ją jak córkę. Gdy Marek zamieszkał w swoim domu z Ewą, pech sprawił, że Anna tego samego dnia spadła z konia i wymagała stałej opieki. Marek zaproponował aby na czas rehabilitacji zamieszkała w Grabinie. Anna wprowadziła się więc do Grabiny i zamieszkała z Markiem i jego partnerką. Kobiety ogłosiły zawieszenie broni.

Anna była pierwszą osobą, która dowiedziała się o ciąży Natalki. Wiadomość ta okazała się na szczęście fałszywym alarmem. Gruszyńska, gdy tylko dowiedziała się, że mężczyzna, z którym Natalka miała romans, to jej nauczyciel, udała się do jego domu i przy jego żonie, powiedziała mu co o nim myśli.

Przeprowadzka do GrabinyEdytuj

Pewnego dnia Anna postanowiła przeprowadzić się Grabiny. Kupiła dom od Zofii Kisiel dzień później miała włamanie. U Anny w szopie mieszkał Rafał Gołębiewski chory psychicznie mężczyzna. Anna kazała mu się wynosić ale po pewnym czasie się zaprzyjaźnili. Rafał zamieszkał u Anny w domu. Kilka dni później Anna otworzyła w swoim domu pensjonat "Siedlisko" Rafał dostał tam pracę. Także dostała tam pracę Marzenka. Pewnego dnia Rafał zakochał się w Annie. Jednak jej powiedział że kocha się w Marzence. Gdy Rafał powiedział Annie że nie kocha się w Marzence, tylko w jej, Anna powiedziała że ma już narzeczonego Adama Wernera. Rafał postanowił odbić Annę Wernerowi. Gdy Adam przyjechał do Grabiny to Rafał popsuł Adamowi samochód w wyniku czego doszło do wypadku Werner trafił do szpitala a Anna wróciła do domu. Jednak Rafał nie odpuścił. Kilka dni później podłożył bombę pod dom Adama , gdy ten był na kolacji u Zduńskich. Parę dni później Rafał uciekł z Grabiny i ukradł Annie łańcuszek. Przez pewien czas Rafał był uznany za zmarłego. Gdy Rafał wrócił do Grabiny i schował się w szopie w lesie znalazł go tam leśnik Franciszek Zarzycki od razu poinformował Marka Mostowiaka o całym zdarzeniu. Marek dojechał do szopy gdzie znalazł telefon Rafała, gdzie był film, gdzie jest Anna. Marek zadzwonił do Ewy żeby schowała się w domu. Jednak ta nie odbierała była w garażu razem z Anną gdzie Anna znalazła swój łańcuszek który parę dni wcześniej Rafał ukradł. Chory psychicznie mężczyzna zamknął kobiety w garażu, który podpalił. Na miejsce przyjechali Marek i Adam Werner którzy uwolnili kobiety. Płomień palący garaż przeniósł się na Dom Mostowiaków. Na miejsce dojechał policjant Stanisław Popławski i straż pożarna. Staszkowi nie udało się złapać Rafała który podpalił dorobek życia Mostowiaków.

Filmy Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.