FANDOM


Henryk Wojciechowski
Henio
Płeć Mężczyzna
Urodziny 1961
Rodzina Norbert Wojciechowski (przyrodni brat)
Nina Wojciechowska (żona)

Kazimierz Wojciechowski(ojciec)

Zawód Hydraulik
Poza sceną
Pierwszy odcinek Odcinek 477 (2007)
Ostatni odcinek Odcinek 941 (2012)
Aktor Tadeusz Chudecki

Henryk Wojciechowski - postać fikcyjna, bohater serialu M jak miłość.

Opis PostaciEdytuj

Henryk jest przyrodnim bratem Norberta Wojciechowskiego. Z zawodu jest hydraulikiem, a obecnie robi karierę jako fryzjer.

BiografiaEdytuj

Henryk był bardzo związany ze swoją matką. Nigdy się nie ożenił przez co często zachowuje się bardzo naiwnie, dziecinnie oraz natrętnie,  Przed śmiercią matka wyznała Heniowi, że ma przyrodniego brata Norberta. Henio szybko odnalazł brata i powiedział mu kim jest. Chcąc bliżej poznać rodzinę, sprzedał dom, który odziedziczył po matce i przeprowadził się do Warszawy. Spędzał z bratem, jego żoną Martą oraz jego synem Łukaszem i córką Anią coraz więcej czasu. Wkrótce Norbert zginął w katastrofie lotniczej. Henio troskliwie opiekował się rodziną. Zajmował się bezinteresownie Anią, przez co inni, a zwłaszcza Marta, zaczęli go trochę wykorzystywać. Henio cieszył się jednak, że może pomóc swojej rodzinie.

Wkrótce Henio podczas spaceru w parku poznał Matyldę Górską. Szybko zostali parą. Kobieta okazała się oszustką i złodziejką. Okradała Martę, gdy zostawała sama w jej mieszkaniu. Henio ostatecznie rozstał się z Matyldą gdy odkrył, że ta chciała ukraść ze sklepu perfumy wykorzystując małą Anię. Henio, który szczerze kochał Matyldę, długo nie mógł o niej zapomnieć.

Wkrótce Henio znalazł pracę w osiedlowym sklepie. Okazał się dobroduszny i oddawał biednym ludziom artykuły spożywcze za darmo. Jego pracodawca w końcu się o tym dowiedział i zgłosił sprawę na policję. Wojciechowskiemu groziło więzienie. Dzięki mediacjom szwagierki Marty i jej partnera Andrzeja, właściciel sklepu, zgodził się nie zeznawać przeciwko Heniowi, jeśli ten zapłaci mu odszkodowanie. Wojciechowski przystał na ten pomysł.

Po pewnym czasie Wojciechowski rozpoczął poszukiwania kobiety swojego życia. Udał się w tym celu do agencji matrymonialnej. Za jej pośrednictwem poznał Ninę, kobietę w swoim wieku. Wkrótce, po wielu nieporozumieniach zostali parą i zaczęli planować wspólną przyszłość. Henio znalazł pracę w salonie fryzjerskim na stanowisku sprzątacza. Odkrył jednak wtedy, że jest świetnym fryzjerem. Po nabyciu doświadczenia, postanowił z Niną otworzyć własny salon. Plany te zostały zakłócone przez ponowne pojawienie się w życiu Wojciechowskiego Matyldy. Kobieta, która złamała mu kilka lat wcześniej serce, wmówiła mu, że jest śmiertelnie chora i, że chce z nim spędzić ostatnie miesiące życia. Henio szybko odkrył, że to jej kolejne kłamstwo i ostatecznie zerwał z nią znajomość. Wyjechał z Niną z Warszawy i otworzył własny salon fryzjerski.

Nie pojawił się na ślubie Marty i Andrzeja. Od 2012 nie występuje w serialu, ale jest czasami wspominany. Często odwiedza Martę i jej rodzinę.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.