FANDOM


Jane Bufford
90
Płeć Kobieta
Urodziny 1990
Rodzina Nienazwana Bufford (matka; nie żyje)
Nienazwany Bufford (ojciec; nie żyje)
Hanna Smine (babcia; nie żyje)
Eryka Bufford (przyrodnia siostra)
Lucjan Mostowiak (wujek)
Poza sceną
Pierwszy odcinek Odcinek 978
Aktor Joanna Osyda

Jane "Janka" Bufford to fikcyjna postać, bohaterka serialu M jak miłość.

Biografia Edytuj

Jane jest wnuczką Hanny, siostry Lucjana. Ma także przyrodnią siostrę Erykę. Jej rodzice zmarli jak była nastolatką. W wieku dwudziestu lat założyła firmę, która szybko zbankrutowała. Mimo, że pochodzi z Ameryki, płynnie posługuje się językiem polskim, tak samo jak jej siostra.

Przeszłość Edytuj

Jane mieszkała w Stanach Zjednoczonych. Gdy jej przyrodnia siostra Eryka zachorowała na oponiaka, postanowiła zdobyć pieniądze na operację dla niej. Dowiedziała się, że należy jej się część majątku w Grabinie po zmarłej babci. Początkowo zakładała, że przyleci do Polski, weżnie należne jej pieniądze i wróci do Ameryki. 

FabułaEdytuj

Jane przylatuje do Polski ze Stanów Zjednoczonych jesienią 2013 roku. Od razu kontaktuje się z mecenasem Tomaszem Grabowskim i omawia z nim szczegóły dochodzenia swoich praw do majątku Mostowiaków. Adwokat odkrył, że Barbara i Lucjan kilka lat temu przepisali gospodarstwo swojemu synowi, Markowi. Zapewnia ją jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie by domagać się pieniędzy od Mostowiaków.

Jane mimo swoich wcześniejszych postanowień, chciała zobaczyć jak wygląda jej rodzina. Jerzy Kolęda podwiózł ją do Grabiny. Jane odwiedziła sklep Kwaśniakowej, od której dowiedziała się gdzie mieszkają Mostowiakowie. Przyszła pod dom Barbary oraz Lucjana i udała chorą na cukrzycę. W ten sposób została zaproszona do środka. Poznała swojego wujka Lucjana, ale nie powiedziała mu kim jest.

Jakiś czas później odbyła się rozprawa w sądzie, która miała zaprzeczyć, że siostra Lucjana, Hanna Smine zginęła podczas okupacji. Dla Lucjana i jego rodziny, którzy wiele lat wcześniej otrzymali informację o tym, że Hanna zginęła podczas wojny, był to ogromny szok. Na rozprawie Mostowiak spotkał Jankę i rozpoznał w niej dziewczynę, która kilka dni wcześniej była u niego w domu. Jane w końcu powiedziała mu kim jest. 

Mimo wszystko Janka, która musiała pomóc chorej siostrze, nadal zamierzała dochodzić swoich praw do majątku Mostowiaków. Lucjan, który widział w niej cząstkę swojej zmarłej siostry, mimo wszystko postanowił przyjąć ją do rodziny. W tajemnicy przed żoną spotkał się z nią w Warszawie i rozmawiał z nią o swojej zmarłej siostrze. Janka zaczęła szanować swojego wujka, ale nadal chciała pieniędzy od jego rodziny.

Wkrótce odbyła się kolejna rozprawa w sądzie. Mostowiakowie zostali zmuszeni do wypłacenia Jance kwoty 300 tysięcy złotych. Po rozprawie Janka nie czuła się dobrze. Siedziała samotnie na korytarzu. Lucjan podszedł do niej i objął ją na znak, że nie ma do niej żalu. Lucjan postanowił uczciwie spłacić kuzynkę.

Mostowiakowie aby spłacić Jane, postanowili sprzedać swój dom. Pod nieobecność Barbary, Janka, która miała coraz większe wyrzuty sumienia, odwiedziła Lucjana i w końcu powiedziała mu po co potrzebne są jej pieniądze. Opowiedziała mężczyźnie o chorobie siostry. Pokazała też Mostowiakowi powojenne zdjęcia swojej babci. Nagle do domu wróciła Barbara, która od razu wyrzuciła Jankę z domu. Jeszcze tego samego dnia Włodzimierz Kisiel odnalazł testament Marii Mostowiak, matki Lucjana. Mówił on o przepisaniu majątku na Barbarę Mostowiak. Sąd odwołał wcześniejszy wyrok.

Janka po przegranej sprawie została bez środków do życia. Musiała opuścić schronisko młodzieżowe. Lucjan zaprosił ją do domu w Grabinie. Janka, która nie miała już pieniędzy na bilet autobusowy, poprosiła kierowcę TIR-a o podwiezienie. W drodze do Grabiny mężczyzna na nią napadł i próbował ją zgwałcić. Dziewczynie udało się jednak uciec, a z szosy zabrała ją policja. Po wyjściu ze szpitala, Janka zamieszkała w Grabinie. Zaprzyjaźniła się z wujkiem i Pawłem. Postanowiła jednak wymierzyć sprawiedliwość mężczyźnie, który ją napadł. W tym celu kupiła nielegalnie broń. Gdy w końcu odnalazła swojego napastnika, nie odważyła się do niego strzelić. Zabiła go przypadkowo. O zabójstwo kierowcy TIR-a został oskarżony Paweł Zduński, który w niewłaściwym czasie znalazł się na miejscu zbrodni. Janka uciekła z Polski, a Paweł trafił do więzienia.

Po pewnym czasie Janka wróciła i dowiedziawszy się, że jej kuzyn trafił do aresztu, złożyła zeznania, dzięki którym Zduński wyszedł na wolność. Dziewczyna ponownie zdobyła zaufanie rodziny, a nawet dostała pracę w sklepie Marka

Jakiś czas później Janka i jej siostra Eryka, która po operacji przyjechała do Polski, zakochały się w tym samym mężczyźnie, Marcinie Chodakowskim. Chłopak wybrał Erykę. Wściekła Janka pokłóciła się z siostrą, rzuciła pracę w sklepie Marka i wyjechała do Warszawy. Obecni mieszka w Warszawie, jest sąsiadką Marcin Chodakowskiego. Po śmierci Kasi Janka chce zostać nową dziewczyną Marcina i dlatego opiekuje się małym Szymkiem. Marcin nie chce się z nią związać.

Filmy Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.