FANDOMJoanna Chodakowska
Joa
Płeć kobieta
Urodziny 15.03.1987
Rodzina Dorota Tarnowska (matka; nie żyje)
Adam Tarnowski (ojciec)

Tomasz Chodakowski (mąż; nie żyje ) Wojciech Chodakowski (pasierb)

Zawód opiekunka
Poza sceną
Pierwszy odcinek 1072
Aktor Barbara Kurdej-Szatan


Joanna Chodakowska

to fikcyjna postać serialu M jak miłość

BiografiaEdytuj

Joanna to córka Doroty. Pracowała jako opiekunka Wojtusia, którą Michał i Małgosia zatrudnili podczas ich pobytu w USA. Obecnie Joasia także jest opiekunką Wojtusia, tylko pracuje w Polsce dla Tomka.

FabułaEdytuj

Joanna Tarnowska wychowywała się bez ojca, dlatego była silnie związana z matką, Dorotą. Pracowała w kasynie Olafa Lisickiego. Gdy u jej matki lekarze zdiagnozowali raka, Joanna ukradła pieniądze szefa i przeznaczyła je na leczenie matki, dzięki czemu Dorota wygrała walkę z chorobą. Jakiś czas później Tarnowska wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie została zatrudniona przez Małgorzatę Chodakowską i jej kochanka, a zarazem byłego męża, Michała Łagodę, jako opiekuna Wojtusia, syna Małgorzaty i Tomasza Chodakowskich. Joanna bardzo przywiązała się do Wojtusia. Zauważyła, że jego matka dostała się pod zły wpływ bardzo niebezpiecznej sekty. 

Tuż przed ślubem, Małgorzata i Michał mieli wypadek samochodowy. Łagoda zmarł w szpitalu. Joanna dowiedziała się, że mężczyzna przepisać na Wojtusia niemal cały swój majątek. Odkryła też, że przywódca sekty, George Levy, oraz Małgorzata, będąca pod jego wpływem, chcą porwać Wojtusia, aby zarządzać jego majątkiem. Tarnowska nie tracąc czasu przywiozła chłopca do Polski. Tam poznała Tomka Chodakowskiego, ojca Wojtusia, Tomek zatrudnił ją jako nianię , po paru latach przyjaźń przerodziła się w miłość. W 2016 roku para wzięła ślub, niestety Tomek został ugodzony nożem przez gangstera Głowackiego, który uważał że to Tomek zabił mu brata. Po 2 miesiącach w szpitalu Tomek zmarł. A Joasia z dziećmi wyjechała odpocząć od wszystkich problemów na jakiś czas do Francji. Gdy wróciła do Polski otrzymała dom w spadku po Tomku. A właściwie nie dom tylko rudere. W raz z Agnieszką Jackiem Marcinem i oczywiście Basią postanowiła odnowić dom w którym zamieszkała. W jej życiu pojawia się tajemniczy sąsiad Michał.

FilmyEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.