FANDOM


Kinga Zduńska
Kingaa
Płeć Kobieta
Urodziny 22.05.1984
Rodzina Krystyna Filarska-Marszałek (matka)
Zbigniew Filarski (ojciec)
Magdalena Zduńska (córka)
Mikołaj Zduński (syn)

Piotr Zduński (mąż)

Zuzia i Emilka - córki, bliźnięta

Przydomek Kinia
Zawód Psycholog, reporter
Poza sceną
Pierwszy odcinek Odcinek 4
Aktor Katarzyna Cichopek

Kinga Zduńska - postać fikcyjna, bohaterka serialu M jak miłość.

Biografia Edytuj

Kinga jest żoną Piotrka Zduńskiego, matką Lenki i Mikołaja  oraz córką Krystyny i Zbigniewa Filarskich. Studiuje psychologię na Uniwersytecie Warszawskim i wraz z Piotrkiem mieszka w stolicy.

FabułaEdytuj

Kinga poznała Piotra Zduńskiego w liceum w Gródku. Chodzili do tej samej klasy. Szybko połączyła ich miłość. Rodzice dziewczyny, Krystyna i Zbigniew Filarscy nie akceptowali wybranka córki, który pochodził z niezbyt zamożnej rodziny. Rodzice Piotra z kolei akceptowali związek syna. Pewnego dnia, Filarscy chcąc rozdzielić młodą parę, postanowili wysłać córkę do szkoły żeńskiej z internatem, prowadzoną przez zakonnice. Przez pewien czas Kinga i Piotrek nie mieli ze sobą kontaktu. Pewnego dnia Zbigniew postanowił przywieźć córkę do domu na weekend. Po drodze zdarzył się wypadek. Ojciec Kingi złamał kilka żeber i innych kości, a ona sama straciła wzrok. Piotrek czule opiekował się ukochaną. To sprawiło, że Krystyna, matka Kingi, zaczęła patrzeć na niego łaskawszym okiem. Zbigniew nadal myślał jednak o nim to co wcześniej. Po pewnym czasie, dzięki wsparciu bliskich i udanej operacji, Kinga odzyskała wzrok. Jej rodzice zaakceptowali jej wybranka.

Pewnego dnia Kinga i Piotrek, postanowili się w sekrecie pobrać. Tego samego dnia, tuż po ceremonii, powiedzieli o tym swoim rodzicom. Obie rodziny nie były z tego zadowolone. Filarscy i Zduński postanowili, że młoda para zamieszka u Filarskich. Teść przy każdej okazji poniżał i dokuczał zięciowi, a zwłaszcza gdy ten nie dostał się na wymarzone studia. Kinga i Piotrek w końcu wyprowadzili się od rodziców dziewczyny i wynajęli mieszkanie na ulicy Łowickiej. Ich współlokatorami zostali Magdalena Marszałek i Kamil Gryc

Pierwszy poważny kryzys małżeński, Kinga i Piotrek przeżyli gdy ich rodzice, Zbigniew i Krzysztof, którzy pracowali w jednej firmie, popadli w konflikt. Kinga i Piotrek kłócili się o to, który z ojców postąpił nieuczciwie. Wkrótce, dzięki interwencjom wielu osób, młodzi doszli do porozumienia. Piotrek znalazł pracę w sądzie, a Kinga pracę w serialu. Przez pewien czas małżeńskie życie Zduńskich układało się spokojnie, aż do czasu, gdy Piotrek zdradził Kingę z Olą, koleżanką z pracy, a Kinga, tego samego dnia, zdradziła męża z Tomaszem, reżyserem serialu, w którym występowała. Młodzi rozstali się, ale szybko do siebie wrócili, gdy zrozumieli, że nadal się bardzo kochają. Wkrótce Kinga znalazła pracę w kawiarni. Po pewnym czasie, jej pracodawca zaczął ją molestować. Zduńska rzuciła pracę i powiedziała o całym zajściu mężowi. Piotrek, wraz z bratem bliźniakiem Pawłem, wymierzył szefowi żony sprawiedliwość. Jakiś czas później Piotrek został oskarżony o gwałt przez Julię Porębską, córkę swojej starszej koleżanki z pracy, której udzielał korepetycji. Kinga przez pewien czas myślała, że jej mąż rzeczywiście dopuścił się gwałtu, ale oskarżenia Julii szybko okazały się fałszywe. Kinga, która studiowała już psychologię, pomogła Julii, gdy dowiedziała się, że ta oskarżyła jej męża o gwałt, tylko dlatego, żeby zwrócić na siebie uwagę matki.

Pewnego dnia lokatorzy zostali zmuszeni do opuszczenia mieszkania na Łowickiej. Zduńscy zamieszkali w wynajętym domu na ulicy Deszczowej. Dom ten wkrótce stał się ich własnością. Młodzi kupili go za pieniądze, które wygrali na loterii. Wkrótce Kinga zaszła w ciążę i urodziła córkę Magdalenę, którą wszyscy zaczęli nazywać Lenką. Po kilku latach Kinga po raz drugi zaszła w ciąże Piotrek nie wierzył że to jego dziecko, ponieważ kobieta była częstym gościem w domu sąsiada Roberta Lubińskiego, doprowadziło to do kłótni między Zduńskimi, lecz nie na długo, Piotrek uwierzył żonie że go nie zdradziła. Akcja porodowa rozpoczęła się gdy Piotrek był w pracy, a Kinga była sama w domu, w ostatniej chwili z Norwegii przyleciała Maria i odebrała poród. Szczęśliwi rodzice nazwali swojego synka imieniem Mikołaj

Rozpocznij dyskusję Dyskusje o artykule Kinga Zduńska

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.