FANDOM


Krystyna Cholakowa
Krystyna Cholakowa
Płeć Kobieta
Rodzina Janina Nowicka (siostra)
Ewa Skalska (siostrzenica)
Zawód Księgowa
Poza sceną
Aktor Joanna Jędryka

Krystyna Cholakowa to postać fikcyjna, bohaterka serialu M jak miłość.

Biografia Edytuj

Krystyna Cholakowa jest starszą siostrą Janiny Nowickiej i ciotką jej córki Ewy. Jest z zawodu księgową. Stosunkowo szybko owdowiała. 

Fabuła Edytuj

Krystyna pracowała jako księgowa w hurtowni Krzysztofa Zduńskiego i Roberta Kozielskiego. Zrezygnowała z pracy, gdy odkryła, że Krzysztof jest nękany przez wierzycieli. Wróciła do pracy, gdy problemy się skończyły.

Zaproponowała Krzysztofowi aby zatrudnił w hurtowni jej siostrzenicę Ewę, a ten się zgodził. Między Krzysztofem, a Ewą narodziło się uczucie. Matka Ewy, Janina nie akceptowała nowego wybranka córki. Krystyna próbowała przekonać siostrę do nowego partnera jej córki. Wkrótce Ewa zaszła w ciążę. Ojcem dziecka nie był jednak Krzysztof. Krystyna była obecna na chrzcinach córki siostrzenicy.

Po zamknięciu hurtowni, Krystyna, która miała już kłopoty ze stawami, przeszła na rentę. Interesowała się życiem swojej rodziny. Krytykowała związek swojej siostry z Teodorem Nowickim. Był oburzona gdy odkryła, że jest on żonaty. Następnie Cholakowa wraz z siostrą zaczęły domyślać się, że Ewę zdradza jej nowy mąż i ojciec Oli, Leszek Skalski. Postanowiły śledzić mężczyznę i odkryły, że ich przypuszczenia były uzasadnione. Krystyna i Janina postanowiły nie mówić na razie Ewie o zdradzie jej męża i rozmówić się z Leszkiem. Ten obiecał zostawić kochankę. Wkrótce Ewa odkryła jednak prawdę i miała ogromny żal do matki i ciotki. 

Po pojawieniu się w życiu Nowickich ojca Ewy, wyjeździe Janiny i Teodora za granicę oraz rozwodzie Ewy i Leszka, Krystyna znalazła pracę w hotelu. Próbowała zbliżyć się do pracodawcy, wdowca Daniela. Wkrótce przeszła wylew. W rehabilitacji pomagali jej Ewa, jej ojciec Stanisław oraz Leszek, którego przygarnęła pod swój dach, gdy stracił pracę. Wyjechała także na pewien czas do sanatorium.

Po powrocie z sanatorium oraz wyjeździe Ewy i Leszka, którzy postanowili do siebie wrócić, za granicę, Krystyna zaczęła krytykować związek byłego szwagra Stanisława z jego koleżanką z pracy Renatą Zakrzewską.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.