FANDOM


Małgorzata Chodakowska
Gosia
Płeć Kobieta
Urodziny 8 kwietnia 1980
Rodzina Barbara Mostowiak (matka)
Lucjan Mostowiak (ojciec; nie żyje)
Maria Rogowska (przyrodnia siostra)
Marta Wojciechowska (siostra)
Marek Mostowiak (brat)
Maria Mostowiak (babcia; nie żyje)
Teodor Mostowiak (dziadek; nie żyje)
Wojciech Chodakowski (syn)
Zofia Warakomska (adoptowana córka)
Michał Łagoda (były mąż; nie żyje)
Tomasz Chodakowski (były mąż; nie żyje)
Stefan Muller (były mąż)
Przydomek Myszka
Zawód Projektant
Poza sceną
Pierwszy odcinek Odcinek 1
Aktor Joanna Koroniewska (2000-2013)
Nieznany (od 2019)

Małgorzata Łagoda-Muller-Chodakowska to fikcyjna postać, bohaterka serialu M jak miłość.

Biografia

Małgosia jest najmłodszym dzieckiem Lucjana i Barbary, z wykształcenia jest architektem krajobrazu. Jest właścicielką firmy projektującej zieleń, a do tego przez krótki czas robiła karierę w telewizji. Jej małżeństwa dwukrotnie zakończyły się rozwodem. Z trzecim mężem, Tomkiem Chodakowskim, wychowywała wspólnie dwoje dzieci, adoptowaną Zosię oraz Wojtka, aż do momentu gdy zdradziła go z Michałem Łagodą, swoim pierwszym mężem.

Przeszłość

Małgosia przyszła na świat jako najmłodsze dziecko Barbary i Lucjana. Nie sprawiała problemów wychowawczych rodziców. Była zawsze sumienna i pracowita. Tak jak jej ojciec, kochała wieś i jej marzeniem było otwarcie w rodzinnym domu gospodarstwa agroturystycznego. Jej kolejną pasją było także projektowanie ogrodów, jednakże po ukończeniu technikum ogrodniczego oblała egzamin na studia.

Fabuła

Pewnego dnia jadąc na rowerze została przypadkowo potrącona przez Michała Łagodę, który od razu wydał się jej idealnym kandydatem na męża. Rodzice nie popierali związku córki, bowiem Michał był synem Zenona Łagody, dawnego ukochanego jej matki Barbary. Po latach wrócił on wraz z Michałem w rodzinne strony z USA, odkupując i rozwijając podupadającą przetwórnię. Michałowi nie podobało się zbytnio, iż jego ukochana planuje wyjechać do Warszawy i rozpocząć studia podczas, gdy on miał nieco inne plany związane z dziewczyną. Po tym jak Lucjan podzielił ziemię między nią a jej brata Marka, Małgosia wyjechała do Warszawy i zamieszkała z Martą. Smucił ją fakt, że ojciec oddał połowę majątku Markowi, którego przekonała do tego jego narzeczona Hanna, której Gosia słusznie nie ufała.

Małgosia miała romans z Konradem Badeckim, swoim wykładowcą. Nie zdawała sobie sprawy z tego, że jest on żonaty. Gdy prawda wyszła na jaw, Gosia rozstała się z kochankiem. Jakiś czas później znowu zaczęła spotykać się z Michałem i w końcu para się pobrała. Młode małżeństwo zamieszkało wraz z Barbarą i Lucjanem w domu, wynajmowanym od sąsiadów, rodziny Gabrysiaków. Małgosia w końcu zrealizowała swoje marzenie i urządziła w nowym domu gospodarstwo agroturystyczne. Gdy Michał wyjechał do Stanów w poszukiwaniu stryja, Małgosia wdała się w romans ze Zbigniewem Napiórkowskim, znanym pisarzem, który był jednym z gości gospodarstwa. Po powrocie męża do Polski Małgosia zakończyła romans z pisarzem i chciała zapomnieć o całej sprawie. Niestety Napiórkowski szczegółowo opisał ich romans w swojej nowej książce pod tytułem "Wakacje z Małgorzatą". Książkę przeczytał Lucjan i odkrył w ten sposób, że jego córka zdradziła męża. 

Później w domu Małgosi i Michała zjawił się Grzegorz Górski, homoseksualista, którego Łagoda poznał podczas ostatniego pobytu w Stanach. Wtedy w małżeństwie Łagodów zapanował kryzys. Małgosia zaczęła podejrzewać męża o to, że ten jest biseksualistą i oskarżyła go o zdradę z Grzegorzem. Już wcześniej relacje małżeńskie Małgosi i Michała nie układały się najlepiej. Michał chciał jak najszybciej mieć z żoną dzieci, a Małgosia chciała przede wszystkim skupić się na karierze zawodowej. Po rozwodzie, Michał wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Na domiar złego Gabrysiakowie, od których Małgosia wynajmowała dom, rozwiązali z nią umowę najmu.

W tym samym czasie Małgosia wraz z rodzicami musiała także opuścić wynajmowany dom, gdyż z Australii wrócili Gabrysiakowie, którzy następnie w bezceremonialny sposób pozbyli się Mostowiaków). Barbara i Lucjan wrócili do swojego domu w Grabinie, a Małgosia wyjechała do Warszawy.

W stolicy kobieta dostała pracę w firmie Justyny Badeckiej, byłej żony swojego kochanka Konrada. Małgosia nie była świadoma tego, że Badecka przyjęła ją do pracy tylko po to by się na niej zemścić. Zaproponowała Małgosi udział w konkursie na projekt ogrodu. Dała jej pewien stary projekt, aby się na nim wzorowała. Gdy Mostowiakowa wygrała konkurs, Badecka zadzwoniła do komisji i oskarżyła Małgosię o plagiat. Okazało się, że projekt, który podrzuciła Małgosi, wykonała ona sama i dzięki niemu też wygrała wcześniej inny konkurs. Małgosia straciła pracę.

Małgosia zaprzyjaźniła się ze Stefanem, sąsiadem Mostowiaków, który otoczył ją opieką po jej odejściu z firmy Badeckiej. Niemiec zaczął ją adorować i szybko się w niej zakochał. Małgosia powoli zaczęła odwzajemniać jego uczucia, Gdy Stefan jej się oświadczył w obecności całej jej rodziny, Małgosia przyjęła jego oświadczyny. Początkowo małżeństwo Małgosi i Stefana wydawało się udane. Niestety kobieta wyjechała na stałe do Warszawy gdzie założyła własną firmę. Małżonkowie prawie w ogóle się nie widywali. W końcu Stefan stracił cierpliwość i zaproponował Małgosi rozwód. Ta uświadomiła sobie, że jest egoistką. Zrozumiała też, że tak naprawdę nic nigdy do Stefana nie czuła. Mostowiakówna zgodziła się na rozwód. 

W życiu Małgosi ponownie pojawił się homoseksualista Grzegorz, który doprowadził go upadku jej małżeństwa z Michałem. Mostowiakówna się z nim zaprzyjaźniła i zamieszkała w jego willi. Gdy Grzegorz został ciężko pobity przez homofobów, zdecydował się wyjechać z Polski. Małgosia musiała znaleźć sobie nowe mieszkanie. Zamieszkała w tym samym bloku co Marta.

Małgosia nadal wraz ze swoim współpracownikiem Edwardem prowadziła firmę. Pewnego dnia pokłóciła się z nim i założyła własną firmę, w swoim nowym mieszkaniu. Pewnego dnia jeden z klientów zaprosił ją do swojego domu. Mężczyzna okazał się oszustem i próbował zgwałcić kobietę. Małgosi udało się uciec. Pomógł jej taksówkarz, Tomasz Chodakowski, który szybko się w niej zakochał. Młodzi zaczęli się coraz częściej spotykać, aż w końcu połączyło ich uczucie. Para zamieszkała razem, w tym samym bloku co siostra Małgosi, Marta. Tomek zaczął interesować się siostrą ukochanej. Doszło między nimi do pocałunku. Gdy Małgosia się o tym dowiedziała, zerwała na pewien czas kontakt zarówno z siostrą jak i z Tomkiem. Po pewnym czasie młodzi się pogodzili, a Małgosia zaszła w ciążę. Para wzięła również ślub w szpitalnej sali.

Po urodzeniu synka Wojtka, Małgosia zachorowała i wyjechała do Francji, do Grzegorza. Po jej powrocie, wiodła wraz z mężem spokojne życie, aż do momentu przyjazdu do Warszawy Agnieszki Olszewskiej, pierwszej miłości Tomka. Małgosia była o nią zazdrosna. Tomek jednak mimo wielu okazji nie zdradził żony z Agnieszką. Podczas pewnej akcji policyjnej, Tomek został sparaliżowany. Małgosia cały czas go wspierała. Tomek uwierzył, że będzie jeszcze kiedyś chodził gdy uratował życie swojemu synkowi, który zaczął dusić się po połknięciu pestki. Po długiej rehabilitacji Tomek znowu zaczął chodzić. Wtedy nad małżeństwem Chodakowskich zawisły kolejne kłopoty. Małgosia zaczęła tonąć w długach. Wtedy w jej życiu pojawił się jej pierwszy mąż, Michał Łagoda. Mężczyzna zapowiedział, że zrobi wszystko aby byli znowu razem. Małgosia odpierała jego zalaty, ale wiedziała, że sama nie spłaci długów. Michał zaproponował jej wspólną pracę w Stanach. Małgosia okłamała rodzinę, że jedzie na kilka miesięcy do Stanów w towarzystwie swojego dawnego klienta i jego żony. Po pewnym czasie Małgosia zadzwoniła do męża i przyznała mu się, że popełniła wielki błąd. Nie powiedziała mu jednak co zrobiła. Wkrótce Tomka odwiedził Łagoda, który wyjawił mu, że jego żona go z nim zdradziła. Jakiś czas później wyszło na jaw, że Małgosia i Michał będą mieli dziecko.

Pomiędzy Małgosią, a Tomkiem rozpoczęła się walka o dzieci. Ciężarna kobieta zażądała prawa do wyłącznej opieki nad Zosią i Wojtusiem. Zosia zdecydowała się pozostać w Polsce. Wówczas rozpoczęła się walka Chodakowskich o miejsce pobytu Wojtusia. Małgosia, której ciąża była zagrożona, a ona sama miała kłopoty z ciśnieniem, nie przyleciała do Polski, aby osobiście poinformować rodziców i rodzinę o swojej ciąży i planowanym ślubie z Michałem. Lucjan zapowiedział, że dziecko Łagody nie będzie członkiem jego rodziny i zerwał kontakt z córką. Po rozmowie z wieloma osobami, postanowił jednak nie odwracać się od Małgosi. Chodakowska nie zjawiła się osobiście na rozprawie rozwodowej. Po rozstaniu z Tomkiem postanowiła jak najszybciej wyjść za mąż za Michała. Na jej ślub w USA wybierała się tylko siostra jej i jej wybranka, Maria. Do ślubu ostatecznie nie doszło. Małgosia i Michał mieli wypadek na autostradzie. Łagoda zmarł w szpitalu. Małgosia przeżyła, ale straciła ciążę. Po dojściu do zdrowia, wypisała się ze szpitala na własne żądanie i zniknęła w tajemniczym okolicznościach. Wszystko wskazuje, że za jej zniknięciem stoi sekta, która udzielała jej wsparcia podczas ciąży.

Syna Chodakowskich, Wojtusia, przywiozła z powrotem do Polski jego niania Joanna Tarnowska, którą Michał i Małgosia zatrudnili w USA.

Rozpocznij dyskusję Dyskusje o artykule Małgorzata Chodakowska

  • Rozwód Tomka i Gosi

    • Tomek przyjeżdża do Grabiny i wyznaje rodzinie, że zdecydował się z Małgosią na separację. Mostowiakowie są załamani, jednak najbardz...
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.