FANDOM


Michał Łagoda
Michał Łagoda
Płeć Mężczyzna
Urodziny 18 sierpnia 1974r.
Śmierć 3 kwietnia 2014r.
Rodzina Zenon Łagoda (ojciec)
Maria Rogowska (przyrodnia siostra)
Zofia Łagoda (babcia; nie żyje)
Feliks Łagoda (dziadek; nie żyje)
Kamil Starski (kuzyn)
Małgorzata Chodakowska (była żona)
Grażyna Łagoda (była żona)
Zawód Biznesman
Poza sceną
Pierwszy odcinek Odcinek 1 (2000)
Ostatni odcinek Odcinek 1071 (2014)
Aktor Paweł Okraska

Michał Łagoda to fikcyjna postać, bohater serialu M jak miłość.

Biografia Edytuj

Michał jest synem Zenona Łagody. Jego matka jest nieznana. Jest także bratem przyrodnim Marii Rogowskiej.

Przeszłość Edytuj

Michał urodził się w Stanach Zjednoczonych, po tym jak jego ojciec Zenon wyjechał z Grabiny zostawiając ciężarną Barbarę.

Fabuła Edytuj

Michał, po śmierci matki, przyleciał do Polski wraz ze swoim ojcem Zenonem, który postanowił wrócić do ojczyzny po czterdziestu latach nieobecności. Michał dobrze znał język polski, gdyż z woli ojca pilnie się niego uczył. Zenon kupił upadającą przetwórnię owoców w Grabinie i chciał by Michał prowadził ją po jego śmierci. Wkrótce Michał poznał Małgorzatę Mostowiak. Szybko narodziła się między nimi miłość. Nie wiedział, że jego wybranka jest córką Barbary Mostowiak, kobiety, z którą jego ojciec przed wyjazdem z Polski miał romans. Wkrótce okazało się, że na terenie działki Mostowiaków znajduje się źródło czystej wody. Lucjan, mąż Barbary, zaczął myśleć, że Michał zbliżył się do jego córki tylko po to aby ułatwić przetwórni dostęp do wody. Młody Łagoda zapewnił Mostowiaków, że nie o to mu chodzi. Wkrótce okazało się, że Maria Zduńska, najstarsza córka Mostowiaków jest biologiczną córką Zenona. Stary Łagoda tuż przed swoją śmiercią na atak serca, zmienił swój testament. Przepisał przetwórnię na Marię.

Po śmierci ojca Michał przez pewien czas prowadził przetwórnię z Marią. Nadal spotykał się z Małgosią. Para postanowiła się pobrać. Po ślubie między małżonkami doszło do kilku nieporozumień. Michał chciał jak najszybciej mieć z nią dzieci, a kobieta chciała z tym trochę poczekać. Małgosia postanowiła zrealizować swoje największe marzenie, czyli otworzyć gospodarstwo agroturystyczne. Wynajęła w tym celu dom od Gabrysiaków. Zamieszkała tam z Michałem i swoimi rodzicami. Założyła gospodarstwo. Michał chciał jednak zbudować własny dom. Chciał go postawić na działce, na której stał rodzinny dom jego ojca. Okazało się jednak, że ziemia ta należy się Marianowi Łagodzie, bratu Zenona. Wkrótce mężczyzna pojawił się w życiu Łagodów, ale szybko okazało się, że nie jest on tym za kogo się podaje. Michał wyjechał do USA w poszukiwaniu prawdziwego stryja. Małgosia w tym czasie wdała się w romans ze Zbigniewem Napiórkowskim, znanym pisarzem, który zamieszkał w jej gospodarstwie. Tymczasem przebywający w USA Michał poznał Grzegorza Górskiego, homoseksualistę, który się w nim śmiertelnie zakochał. Gdy Michał wrócił do Polski, Grzegorz szybko go odnalazł. Przez jego intrygi małżeństwo Łagodów się rozpadło. Oliwy do ognia dolał fakt, że rodzina odkryła czym Michał zajmował się podczas pobytu w USA. Okazało się, że sprzedawał kasety z filmami pornograficznymi. Michał i Małgosia ostatecznie się rozwiedli. Po rozprawie Łagoda wyjechał do Stanów.

Po kilku latach pobytu za granicą Michał wrócił do Polski. Za oceanem dorobił się wielkiego majątku i założył własną firmę. Przyjechał do przychodni by spotkać się ze swoją przyrodnią siostrą Marią. Poznał wówczas Dorotę Stadnicką, która się w nim zakochała. Michał i Dorota zaczęli się spotykać, ale ich związek zakończyło poznanie przez Michała Grażyny Raczyńskiej, koleżanki Marka Mostowiaka. Łagoda zostawił Dorotę i związał się z Grażyną. Po pewnym czasie para wzięła ślub. W tym samym czasie Łagoda kupił od Janusza Kotowicza przychodnię, w której pracowała Maria.

Michał zaczął często wyjeżdżać z kraju, przez co jego żona wdała się w romans z Markiem Mostowiakiem. Wkrótce Grażyna trafiła do więzienia po tym jak nie udzieliła pomocy mężczyźnie, którego potrąciła. Wtedy kobieta przyznała się Łagodzie do zdrady i wyznała, że nigdy go nie kochała i ,że wyszła za niego tylko dlatego, że chciała zapewnić sobie dostatnie życie. Michał powiedział jej, że domyślił się prawdy. Zapewnił ją jednak, że pomoże jej przejść ciężkie chwile. Dzięki Michałowi, Grażyna wyszła z więzienia. Wkrótce kobieta została porwana przez Ewelinę Walczak, swoją koleżankę z więzienia. Michał zrobił wszystko by ją odszukać. Zrozumiał, że nadal kocha żonę, mimo, że ta go zdradziła. Przez pewien czas Michał i Grażyna wydawali się już ustatkowanym małżeństwem. Wkrótce jednak Grażynie znudziło się życie z mężczyzną, którego ni kocha. Odeszła od niego i rozwiodła się z nim.

Michał po rozwodzie zatrudnił w przychodni nową lekarkę, Julię Skibę. Mimo początkowych nieporozumień między nimi, tych dwoje szybko nawiązało ze sobą dobry kontakt. Zostali parą, ale po pewnym czasie się rozstali, a Michał znowu wyjechał do USA. Wkrótce jednak ponownie wrócił do Polski i nawiązał współpracę z Markiem Mostowiakiem. Jednocześnie odnowił znajomość ze swoją pierwszą żoną, Małgosią. Zrozumiał, że nadal ją kocha i, że chce ją odzyskać. Wykorzystał trudną sytuację pomiędzy nią, a jej obecnym mężem Tomaszem Chodakowskim. Wiedział też, że jego ukochana ma kłopoty finansowe. Pomógł jej spłacić wszystkie długi i zaproponował pracę dla niego w USA. Małgosia w końcu postanowiła przyjąć propozycję byłego męża. Zabrała syna Wojtusia i wmówiła rodzinie, że jedzie za granicę do pracy dla Zbigniewa Korcza, znajomego biznesmena. Niestety, na lotnisko, Małgosię i Michała przypadkowo zobaczył Andrzej Budzyński, mąż siostry Małgosi. Domyślił się, że ta jedzie do USA z byłym mężem. Powiedział o tym jednak tylko swojej żonie.

Pewnego dnia Michał przyleciał do Polski i spotkał się z Markiem w sprawach biznesowych. Mostowiak przypadkowo zauważył zdjęcie Michała z jego siostrą i jej synem. Odkrył, że ta zdradziła męża, ale zachował te przypuszczenia dla siebie. Wkrótce Michał odwiedził męża kochanki i powiedział mu, że jego żona go z nim zdradziła. Wściekły Tomek rzucił się na Łagodę z pięściami. Jakiś czas później Michał odwiedził rodziców Małgosi i powiedział im, że jego partnerka czuje się odrzucona przez rodzinę. Barbara i Lucjan wyrzucili intruza z domu, a stary Mostowiak przy okazji powiedział mu co myśli o rodzinie Łagodów. Tego samego dnia Tomek odnalazł Łagodę w hotelu i kazał mu trzymać się z daleka od teściów. Miedzy mężczyznami znowu doszło do bójki. Następnego dnia Łagodę odwiedził Marek i powiedział mu to samo co Tomek. Jakiś czas później Łagoda powiedział Tomkowi i rodzicom kochanki, że Małgosia urodzi jego dziecko.

Kilka tygodni później Michał ponownie przyleciał do Polski, aby spotkać się z swoją przyrodnią siostrą, Marią, która właśnie wróciła z Norwegii. Łagoda zaproponował także Tomkowi aby dla dobra swoich dzieci doszli do porozumienia. Następnie zaprosił całą rodzinę Mostowiaków na swój ślub z Małgosią. Do ślubu, na który ostatecznie nikt z rodziny, oprócz Marii nie chciał się wybrać, ostatecznie nie doszło. Michał i Małgosia mieli wypadek na autostradzie. Łagoda zmarł w szpitalu, a Małgosia straciła ciążę, po czym wypisała się ze szpitala i słuch po niej zaginął.

Michał, zgodnie ze swoją ostatnią wolą, został pochowany obok swojego ojca Zenona, na cmentarzu w Grabinie. Tuż przed śmiercią przekazał księdzu z Lipnicy paczkę dla Barbary. W paczce tej znajdowały się pamiątki po Zenonie i miłosny list sprzed lat, w którym senior wyznał Barbarze miłość.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.