FANDOM


Tomasz Chodakowski
Tomek
Płeć Mężczyzna
Urodziny 7 lipca 1978
Śmierć 27 kwietnia 2017
Rodzina Grzegorz Chodakowski (brat)
Marcin Chodakowski (bratanek)
Wojciech Chodakowski (syn)
Helena Chodakowska (córka)
Zofia Warakomska (adoptowana córka)
Małgorzata Chodakowska (była żona)

Joanna Tarnowska ( żona ) Tadeusz Chodakowski(brat dziadka)

Przydomek Tomek
Zawód Policjant
Poza sceną
Pierwszy odcinek 520
Ostatni odcinek 1311
Aktor Andrzej A. Młynarczyk

Tomasz Chodakowski - postać fikcyjna, bohater serialu M jak miłość.

Opis postaciEdytuj

Tomek był trzecim byłym mężem Małgorzaty Mostowiak. Pracował początkowo jako policjant Centralnego Biura Śledczego, później został taksówkarzem, ale po kilku latach wrócił do pracy w policji. Ma troje dzieci, adoptowaną Zosię i Wojtka i małą Helenkę. Miał dobre relacje z rodziną byłej żony, a zwłaszcza z byłą teściową, Barbarą Mostowiak.

BiografiaEdytuj

Tomek mieszkał w Szczecinie i pracował jako policjant CBŚ. Pewnego dnia podczas policyjnej akcji, zginął jego najlepszy przyjaciel. Tomek postanowił zmienić pracę i został taksówkarzem. Przypadkowo poznał Małgosię Mostowiak, która wsiadła do jego taksówki, uciekając przed mężczyzną, który próbował ją zgwałcić. Tomek udzielił kobiecie pomocy i odwiózł ją do domu. Po pewnym czasie znowu ją spotkał. Tomek i Małgosia zaczęli się regularnie spotykać, a nawet razem zamieszkali.

Wkrótce okazało się, że Tomek opiekuje się Zosią, córką swojego zmarłego przyjaciela. Małgosia pomagała narzeczonemu w opiece nad dziewczynką. Matka Zosi była ciężko chora i wkrótce zmarła. Małgosia i Tomek postanowili ją adoptować. Jednocześnie zaczęli myśleć o ślubie. Tuż przed ślubem Tomek zaczął interesować się siostrą Małgosi, Martą Wojciechowską. Doszło między nimi do pocałunku. Tomek przyznał się do tego incydentu narzeczonej. Ta postanowił rozstać się z Tomkiem i zerwać kontakty z siostrą. Przypadkowo odkryła, że jest z Tomkiem w ciąży. Postanowiła wyjechać za granicę, a wiadomość o ciąży zostawiła narzeczonemu na kartce w jego mieszkaniu. Tomek odczytał wiadomość i w ostatniej chwili powstrzymał Małgosię przed wyjazdem. Wyznał jej miłość, a ta wybaczyła mu pocałunek z jej siostrą. Tomek postanowił wrócić do pracy w policji.

Małgosia i Tomek pobrali się w szpitalu. Wkrótce Małgosia urodziła małego Wojtka. W życiu Tomka pojawiła się Agnieszka Olszewska, prokurator i jego pierwsza miłość. Kilka razy doszło między nimi do pocałunku. Tomek ostatecznie nie zdradził żony z Agnieszką, ale powiedział Olszewskiej, że gdyby miał drugie życie, to spędziłby je z nią. 

Podczas akcji policyjnej w Grabinie, w Tomka uderzył rozpędzony samochód przestępcy. Chodakowski miał złamany kręgosłup. Żona wysłała go do Grabiny, aby w domu teściów mógł zająć się rehabilitacją. Tomek był załamany. Bał się, że już nigdy nie stanie na nogi, więc zaczął brać środki antydepresyjne. Po rozmowie z Barbarą, postanowił walczyć o władzę w nogach. Pewnego dnia uratował swojego syna, który zaczął się dusić pestką śliwki. Chodakowski aby pomóc Wojtkowi, wstał z wózka inwalidzkiego. Po tym wydarzeniu zaczął intensywną rehabilitację, dzięki czemu wkrótce odzyskał władzę w nogach.

Wkrótce w małżeńskie Chodakowskich zapanował kryzys, wraz z pojawieniem się w życiu Małgosi jej pierwszego męża, Michała Łagody. Mężczyzna postanowił odzyskać zaufanie byłej żony. Wykorzystał jej kłopoty finansowe. Namówił ją na wyjazd do Stanów, gdzie miałaby dla niego pracować. Małgosia ostatecznie przyjęła ofertę i postanowił polecieć do Stanów, zabierając małego Wojtka. Okłamała męża i rodzinę, że jedzie za granicę do pracy. Nie powiedziała nikomu z kim tam jedzie. Po pewnym czasie Tomka odwiedził Michał i otwarcie powiedział mu, że Małgosia go z nim zdradziła. Tomek od razu pojechał do Stanów, mając nadzieję, że Michał kłamał. Na miejscu przekonał się, że Łagoda mówił prawdę. Wkrótce Małgosia zażądała rozwodu i pełnej opieki nad dziećmi. Chodakowski postanowił walczyć o dzieci. Pobił także Michała, który zaczął nachodzić jego teściów. Barbara zapewniła zięcia, że nawet po rozwodzie, będzie członkiem rodziny Mostowiaków. Chodakowski postanowił związać się z Agnieszką, swoją pierwszą miłością. Tymczasem Małgosia postanowiła nie utrudniać mężowi kontaktów z synem. Obecnie o jego względy ubiega się opiekunka Wojtka Joasia.

Filmy Edytuj

Rozpocznij dyskusję Dyskusje o artykule Tomasz Chodakowski

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.